Financieel
Zorgverzekeringen in 2021 weer flink de hoogte in

Op Prinsjesdag ging het kabinet uit van een stijging van de zorgpremies van iets meer dan 5 euro per maand. Gemiddeld genomen lijkt dat te kloppen, maar er zijn enkele verzekeraars die met nog hogere zorgpremies komen.
Volgend jaar moeten Nederlanders gemiddeld meer betalen voor hun zorgverzekeringen. Enkele zorgverzekeraars maakten hun premies al bekend en die gaan allemaal omhoog. Alleen Menzis moet van de vier grote spelers nog een nieuwe premie bekendmaken.
Toenemende zorgpremies
De zorgpolis bij CZ stijgt in 2021 tot 129,60 euro per maand. Dat is een stijging van 8,65 euro vergeleken met dit jaar. De stijging geldt voor de populairste basisverzekering. Volgens de verzekeraar is deze stijging te wijten aan de toenemende zorgkosten. CZ zet een deel van de reserves in om de toename te beperken.
De verzekeraar legde uit dat de zorgkosten ieder jaar toenemen als gevolg van loon- en prijsstijgingen, maar eveneens door toenemende vergrijzing. Dat leidt tot een stijgende zorgvraag. CZ geeft aan dat ook het coronavirus extra kosten met zich bracht. Daar staat dan wel tegenover dat de gewone zorg tijdelijk een stilstand heeft gekend.
Begrijpelijke reactie Danny. De premie is veel geld. Niemand wil dat de premie stijgt. Toch ontkomen we er niet aan. We hebben geprobeerd de stijging zo veel mogelijk te beperken door ruim 100 miljoen euro van onze reserves in te zetten. Kijk eens kritisch of jouw 1/2
— CZ zorgverzekering (@cz_nl) November 12, 2020
Mensen reageren verontwaardigd
De forse stijging stuit op de sociale media op heel wat weerstand. Een persoon reageerde: “Absurd dit. Ze gaan een slaatje uit corona slaan. Gezinnen met minimuminkomen zijn flink de pineut.” Er worden gretig reacties gedeeld met de hashtag #zorgpremies.
#zorgpremie
Raar product die zorgverzekering:
– verplichte deelname;
– premiebetaling tot op de laatste cent, desnoods met de deurwaarder;
– omvang van de voorwaarden eenzijdig bepaald;
– zorg alleen zover de voorraad strekt: op = op. Geen leveringsplicht.— willyweethet (@willyweethet) November 12, 2020
Stijgende kosten in de zorgsector
Ook VGZ maakte haar nieuwe tarieven bekend. Bij deze verzekeraar is er een stijging van 4,50 euro. Zilveren Kruis zet de premie van haar basisverzekering op 128,45 per maand, een stijging van 3 euro. De premie bij OHRA stijgt met 10,25 euro. De verzekeraar lichtte toe: “De stijging is onder meer het gevolg van de oplopende zorgkosten in Nederland en de impact van het coronavirus op de zorg.” Bij DSW bedraagt de nieuwe premie 124,50 euro voor de basisverzekering, een toename van 6,50 euro.
Financieel
Enorme prijsverhoging variabele contracten Essent vanaf 1 juli

Essent verhoogt de variabele energietarieven vanaf 1 juli met 25 tot 30 procent. Daardoor moeten klanten per maand 25 tot 90 euro meer betalen voor hun energierekening. Dat bevestigt het bedrijf dinsdag.
Het gaat gemiddeld om een prijsstijging van om en bij de 50 euro per klant. Essent bedient ongeveer twee miljoen klanten. De helft daarvan heeft een variabel contract. Die klanten krijgen dus af te rekenen met een forse prijsverhoging.
Op 1 juli was er ook al een prijsverhoging. Toen ging het gemiddeld om een verhoging van 20 euro per klant.
Essent verwacht voor de jaarwisseling geen nieuwe verhogingen, maar kan geen garanties op tafel leggen. “We kopen vooruit in op de markt en de energie voor de komende maanden hebben we al aangekocht. Maar we weten niet wat er nog gaat gebeuren, bijvoorbeeld met eventuele sancties. Daar kunnen we pas in het najaar meer over zeggen”, aldus een woordvoerder.
Financieel
Man Sylvie Meis stelt beleggers in zijn eigen cryptomunt gerust

De echtgenoot van Sylvie Meis, Niclas Castello, lanceerde een eigen cryptomunt genaamd Castello Coin. De waarde is momenteel erg gedaald en zijn volgers maken zich zorgen.
Een van de investeerders reageert: “Ik heb er hoofdpijn van gekregen. Het was geen goede start.” Nu stelt Castello zijn fans gerust.
Castello vindt dat je dit er maar moet bijnemen als je investeert in cryptomunten. “,Je weet het nooit van te voren! Het is momenteel een laag volume. Maar met alle hoogtepunten die eraan komen, gaat dat veranderen.” De kunstenaar startte de cryptomunt om de manier te veranderen waarop in kunst wordt geïnvesteerd. Hij bood ook al de eerste kunstwerken aan die je met de munt kunt kopen.
Kritiek
Bij de lancering van zijn munt lag Castello zwaar onder vuur. Enkele maanden terug is een kunstwerk van hem in New York geplaatst. Het was een kubus van 186 kilo om de aandacht te vestigen op de lancering van zijn munt.
Het kunstwerk kostte maar liefst 10 miljoen euro en de inwoners van de stad waren daar niet blij mee. “Laten we in een stad die zwaar is getroffen door de pandemie, waar de prijzen al hoog zijn en de inflatie het nog erger maakt, een bewaakte gouden kubus op een openbare plaats dumpen”, klonk een van de reacties op Twitter.
Financieel
Einde verhaal voor Martien Meiland en gezin: “Dit was een slecht idee!”

Martien Meiland en de rest van het gezin zijn sinds een aantal jaartjes mateloos populair op de Nederlandse televisie. De markante man is tijdens zijn bekendheid uit de kast gekomen en is toch bij zijn vrouw gebleven. Daarnaast zijn de gezinsleden enorm gedreven in doen wat ze graag willen, zoals een kasteel ombouwen tot een hotel. Echter lijken de gloriedagen inmiddels een beetje verleden tijd te zijn.
De nieuwigheid is er natuurlijk na een tijdje vanaf, vooral wanneer de Meilandjes overal te zien zijn in talkshows, reclames en andere programma’s dan Chateau Meiland. Dat de familieleden goed boeren is wel te zien aan de huizen die ze telkens lijken te kopen. Ieder huis is weer een miljoentje extra waard. De grootste inkomsten kwamen natuurlijk door het gigantische succes van Chateau Meiland. Per aflevering zou dit 50.000 euro opleveren. In een seizoen van 6 afleveringen is dat dus 600.000 euro. Dat boert lekker.
Martien Meiland gaat bergafwaarts!
Daarnaast worden de Meilandjes betaalt voor alle reclames waar ze in spelen en programma’s waar ze aan deelnemen. Een Martien, Erica of Maxime in de show levert natuurlijk extra kijkers en dus extra geld op. Ook de andere presentatieklussen van Martien, het boek van Martien en Erica en alle andere inkomstenbronnen hebben voor een vermogende familie gezorgd. Echter lijkt dit nu in een neerwaartse spiraal te zitten. Er is steeds vaker kritiek op de ‘echtheid’ van de gezinsleden en de programma’s zoals Chateau Bijstand. Het voornaamste waar we aan kunnen zien dat de Meilandjes steeds minder in trek zijn zijn natuurlijk de kijkcijfers en wat de gezinsleden betaalt krijgen. Voor Chateau Bijstand is dit 35.000 euro per aflevering, al 15.000 minder dan ze gewend zijn. De kijkcijfers moeten we nog gaan zien, de eerste aflevering is verschoven naar maandag 14 maart. Hieronder een greep uit de kritiek:
#chateaubijstand
De Meilandjes gaan armoede ervaren
Een week in huurwoning van 1400 euro en een salaris van 50.000 euro per dag
Dat is een inkomen van 2,5 jaar voor bijstandsgezin met kinderen
Goedkope vermaak over de rug van mensen met een uitkering van sbs6 van John de Mol pic.twitter.com/eCiCNkb0jd— Gunter Noa (@gunternoa) March 5, 2022
Leuk dat #chateaubijstand op tv .Ff een maand op bijstandsniveau wonen. Maar het angstige gevoel dat er weer een aanmaning door de bus valt. . Jarenlang nee moeten zeggen als je kind iets wil. Bang zijn als de bel gaat want kan deurwaarder zijn.Dat ervaren ze niet. #kijkcijfers
— Erik Kokkie (@Erikkokkie) March 5, 2022
-
BN'ers1 jaar geleden
Zien: ‘Monique Westenberg heeft nieuwe vriend gevonden na breuk met André Hazes’
-
BN'ers1 jaar geleden
Monique Westenberg is helemaal klaar met André: ‘Ik wil je niet meer zien!’ |
-
BN'ers1 jaar geleden
Het gaat niet goed met Patricia Paay: ‘Ernstig ziek?’ |
-
BN'ers1 jaar geleden
De kogel is eindelijk door de kerk, Mark Rutte tóch nog aan de vrouw! |
-
BN'ers1 jaar geleden
Dramatische onthulling Martien Meiland: ‘Over tien jaar ben ik dood!’ |
-
Actueel1 jaar geleden
Zien: Demonstrant Eindhoven loopt dwarslaesie op door agressieve politie die vol intrapt op man (VIDEO)
-
BN'ers1 jaar geleden
André Hazes: ‘Sarah ontmoet in afkickkliniek’ |
-
BN'ers1 jaar geleden
Afscheid nadert voor ernstig zieke Bibian Mentel |