Connect with us

algemeen

Dokters willen baby aborteren, maar ouders weigeren: ‘Kijk hem nu eens!’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Er zijn maar weinig momenten in het leven die kunnen worden vergeleken met de opwinding van het verwachten van een baby.

Tegelijkertijd kunnen zwangerschap, zowel voor jou als je partner, natuurlijk ook zenuwen en angst met zich meebrengen. Wat als er iets mis is met de baby? Wat als er complicaties zijn bij de geboorte? Hoewel niemand graag aan deze dingen denkt, is het zoals ze zeggen: een gewaarschuwd mens telt voor twee.

Dit was ook het geval voor een jong stel dat in blijde verwachting was van hun zoontje, dat ze Brody wilden noemen. Op 24 weken kregen ze te horen dat er een complicatie was tijdens de echo. De dokter vroeg hen vervolgens of ze de baby wilden aborteren of andere opties wilden overwegen…

Sara Heller en haar partner Chris kregen te horen dat Brody werd geboren met een bilaterale hazenlip en gespleten gehemelte. De dokter vertelde hen dat dit gezondheidsproblemen kon veroorzaken. Vervolgens vroeg de dokter of ze hem wilden houden.

Voor Sara en Chris was dit geen twijfelgeval. Natuurlijk wilden ze hun baby houden, ongeacht zijn uiterlijk. Ze waren bereid hem te helpen mocht hij na de geboorte gezondheidsproblemen ervaren.

Sterker nog, ze wilden bewustwording creëren over misvormingen en afwijkingen bij pasgeborenen. “Het is oké om trots te zijn op je baby, ongeacht de omstandigheden,” zei Sara.

Ze wilden verandering brengen in hoe echo’s, pasgeboren- en eerste levensjaarfoto’s eruitzagen op hun sociale media-accounts en bewustwording creëren over het bestaan van hazenlippen en gespleten gehemeltes.

Dit betekent echter niet dat Brody’s toestand geen extra zorg vereiste. Een hazenlip en gespleten gehemelte kunnen het voor een baby moeilijk maken om te eten, drinken, glimlachen en zelfs ademen. Sara ontving veel vragen over het uiterlijk van haar baby en gebruikte dit als een kans om anderen te informeren.

Sara heeft zowel buitengewone vriendelijkheid als nieuwsgierige vragen ervaren. Een onbekende overhandigde haar zelfs een cheque van $ 1.000 in een restaurant, met een briefje “voor de mooie baby”. Sara en Chris hebben het geld opzij gezet voor Brody’s medische kosten en de operatie die hij nodig had om zijn lip te herstellen.
Vorig jaar onderging Brody de operatie en herstelt nu goed. Hoewel er waarschijnlijk nog meer operaties zullen volgen, is hij gelukkig en tevreden. Sara benadrukt de kracht van hun gemeenschap en de steun die ze van mensen over het hele land hebben ontvangen. De inspiratie die uitgaat van het verhaal van Sara, Chris en vooral kleine Brody is onmiskenbaar.

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.