Connect with us

Actueel

Slecht nieuws | Hitte maakt plaats voor zwaar noodweer: Code rood

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Ben je nog aan het twijfelen of je die korte broek, bikini en slippers weer tevoorschijn moet halen nu we al in september zitten? Vraag je je af of dat wel zin heeft?

Het antwoord hierop is een volmondig ja! De komende dagen worden we getrakteerd op heerlijk tropisch weer.

Alle experts bij Weer.nl zijn het erover eens. Pas vanaf volgende week dinsdag zal het weer veranderen, en tot die tijd kunnen we zelfs een hittegolf verwachten.

Om van een hittegolf te kunnen spreken, zijn minimaal vijf opeenvolgende dagen met zomerse temperaturen nodig. Daarvan moeten er ook minstens drie tropisch warm zijn.

Dit laatste blijkt volgens Weer.nl nog een uitdaging te zijn. Hoewel de temperatuur eergisteren al steeg tot 28,8 graden in De Bilt en gisteren zelfs 29,6 graden bereikte, moet de eerste officiële tropische dag nog komen.

Maar goed, of het nu een hittegolf wordt of niet, het blijft vandaag broeierig warm. Op veel plaatsen zal het kwik stijgen tot 30 of zelfs 31 graden, met een zwakke tot matige oostelijke tot zuidoostelijke wind.

Hoewel er wat sluierbewolking op sommige plaatsen kan verschijnen, hoeft dat geen zorg te zijn, want dit zal weinig verschil maken.

De komende dagen zal de weersverwachting grotendeels hetzelfde blijven, met temperaturen die schommelen tussen 30 en 31 graden.

In de nacht van donderdag op vrijdag zal het geleidelijk afkoelen. In het binnenland kunnen de temperaturen dalen tot 13 graden, maar in bewoonde gebieden zal het meestal een paar graden warmer blijven. Vanwege de beperkte wind kan er lokaal mist ontstaan.

Voor de komende dagen wordt vergelijkbaar weer verwacht, maar op vrijdag kan er in de middag een zeewind opsteken, en het weekend kan een verhoogde luchtvochtigheid brengen, wat kan resulteren in meer mist. Op maandag kan er later op de dag wat meer bewolking verschijnen.

Ten slotte wordt het weer op dinsdag nat en regenachtig, aangezien de weermodellen al enkele dagen op rij de passage van een storing voorspellen, mogelijk met flinke regen- of onweersbuien.

Na dinsdag zal de temperatuur niet meer boven de 20 graden uitkomen en zullen er vaker buien vallen.

Het jaar 2023 heeft al veel warmterecords gebroken. Zo was woensdag de warmste 6 september ooit gemeten met 28,3 graden, en vandaag zal opnieuw een record worden verbroken, aangezien het oude record voor 7 september op 26,9 graden stond.

Toch is het in september ook wel eens warmer geweest, met een maandrecord van 35,1 graden.

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.