Dagelijkseverhalen

Dagelijkseverhalen

De Dagelijkseverhalen Mobiele App is live! Je kunt het nu gratis downloaden!

Download de App Gratis

Sabine Hagedoren waarschuwt voor heftige storm: ´Rukwinden tot 90 km per uur of meer´

Na enkele ijskoude dagen met sneeuw en ijzel, staat er een verandering in het weer op de agenda. Donderdag wordt het iets zachter, maar dat betekent helaas niet dat het mooi wordt. In plaats daarvan krijgen we te maken met een storm, Storm Goretti.

Zachter, Maar Regen en Wind

Volgens Sabine Hagedoren, weerdeskundige op Radio2, begint de donderdag met aanvriezende regen, maar het wordt tegelijk ook wat zachter. Gedurende de dag verandert het weer in Vlaanderen en Brussel naar lichte regen of motregen, maar ‘s avonds wordt de regen intenser. De winterse kou lijkt dus even voorbij.

Storm Goretti: Regen en Sterke Wind

Storm Goretti maakt zijn intrede in plaats van sneeuw en ijs. Sabine legt uit dat de storm zorgt voor lange periodes van regen en een strakke wind. In de nacht van donderdag op vrijdag zal de wind zich verder versterken.

“In eerste instantie is de wind nog matig, maar hij zal vrij krachtig tot stormachtig worden, vooral aan de kust. In het binnenland wordt de wind ook krachtig, met rukwinden tot 70 à 80 kilometer per uur. Aan de kust kan de wind zelfs oplopen tot 90 km/u, of lokaal misschien nog meer”, aldus Hagedoren.

Vrijdag: Regen en Versnelling van de Dooi

De regen en de wind blijven ook op vrijdag aanhouden. Dit versnelt de dooi, maar aan het einde van de dag wordt het weer weer winters. De overgang naar een kouder weekend is dan al merkbaar.

Koud Weekend: Sneeuw en Winterse Buien

Het weekend begint koud, met zaterdag een kans op sneeuw in het oosten en winterse buien in het uiterste westen. In het centrum van het land blijft het grotendeels droog, maar de temperaturen zullen niet erg hoog zijn. De maxima liggen tussen de 2 en 4 graden, maar dat is slechts voor de vroege uren van de dag. Later op de dag zakken de temperaturen opnieuw.

Zondag: Koude en Droge Dag

Zondag wordt ook een koude dag, met temperaturen die in het hele land onder het vriespunt blijven. Aan de kust wordt het rond de -1 graad, terwijl het in de Ardennen kan afkoelen tot -5 graden. Het zal een droge dag zijn, maar wel met veel wolken en hier en daar wat opklaringen.

Nog Meer Winterse Weer Begin Volgende Week

Begin volgende week krijgen we nog meer winterse omstandigheden. Maandag kan er opnieuw 1 à 2 centimeter sneeuw vallen, en de temperaturen blijven rond het vriespunt hangen. Het lijkt erop dat de winter zich dus voorlopig niet zomaar laat kennen.

Kortom, het weer zal de komende dagen variëren van stormachtig tot koud en winters. Zeker de moeite om goed voorbereid de deur uit te gaan!

Volgende pagina ➔

Lees ook