Dagelijkseverhalen

Dagelijkseverhalen

De Dagelijkseverhalen Mobiele App is live! Je kunt het nu gratis downloaden!

Download de App Gratis

Vreselijk voor Klaasje Meijer: Baby Abel met spoed opgenomen

Klaasje Meijer openhartig over moederschap, zorgen en dankbaarheid: “Alles staat nu in het teken van Abel”

Het leven van Klaasje Meijer is dit jaar op een ingrijpende en tegelijk prachtige manier veranderd. Op 17 augustus verwelkomde het voormalig K3-lid samen met haar man Max hun eerste kindje: een zoon die de naam Abel kreeg. Sindsdien staat haar wereld volledig op zijn kop — in de meest positieve zin van het woord.

In verschillende interviews en podcasts spreekt Klaasje openhartig over haar nieuwe rol als moeder, over de intense emoties die daarbij komen kijken, maar ook over de spannende periode direct na de geboorte. Want hoewel de komst van Abel een groot geluk is, begon hun gezamenlijke avontuur niet zonder zorgen.

“Hij staat nu écht op nummer één”

In de podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt Klaasje hoe het moederschap haar kijk op het leven compleet heeft veranderd. “Alle clichés zijn waar,” zegt ze lachend. “Je denkt altijd: ja ja, dat zeggen ze allemaal. Maar het is écht zo. Hij staat nu op nummer één. Alles draait om hem.”

De zangeres en presentatrice beschrijft hoe bijzonder het is om haar zoon te zien groeien en ontwikkelen. “Hij is zo’n vrolijk kindje. Hij ligt bijna altijd te lachen. Dat maakt alles lichter, ook de moeilijke momenten.”

Voor Klaasje is het fascinerend om te zien hoe Abel stap voor stap de wereld ontdekt. “Hij kan zich nog niet uitdrukken zoals wij dat doen. Dat moet hij allemaal nog leren. En dat proces mogen meemaken, dat vind ik ongelooflijk bijzonder.”

Een moeilijke start na de geboorte

Toch was de eerste periode na de bevalling allesbehalve zorgeloos. In plaats van snel weer naar huis te mogen, bleef het gezin ruim tweeënhalve week in het z!ekenhuis. Kort na de geboorte werd namelijk duidelijk dat Abel medische hulp nodig had.

“Het was meteen na de bevalling duidelijk dat er iets niet klopte,” vertelt Klaasje. Abel had moeite met slikken en ademen. Zijn eigen slijm kon hij niet goed wegkrijgen, wat voor onrustige momenten zorgde. “Dat is natuurlijk ontzettend beangstigend, zeker als kersverse ouders.”

Na onderzoek en een röntgenfoto kwam de diagnose: Abel was geboren met een slokdarmafsluiting.

Wat is een slokdarmafsluiting?

Een slokdarmafsluiting is een zeldzame aangeboren aandoening waarbij de slokdarm niet correct is verbonden met de maag. Hierdoor kan voedsel niet op de normale manier worden doorgeslikt. Het is een probleem dat direct na de geboorte moet worden aangepakt.

“Het is puur een foutje in de aanleg,” legt Klaasje uit. “Je kunt het niet voorspellen, je kunt het niet voorkomen. Het gebeurt gewoon.”

Hoewel de aandoening zeldzaam is, is een operatie vaak mogelijk en in veel gevallen succesvol. Toch blijft het voor ouders een uiterst spannende en emotionele situatie.

Operatie in Rotterdam: “Een wonder dat het goed is gegaan”

Abel werd geopereerd door een gespecialiseerd chirurgisch team in het Erasmus MC in Rotterdam. “Dat moment was heel heftig,” vertelt Klaasje. “Je geeft je pasgeboren kindje letterlijk uit handen en hoopt alleen maar dat alles goed komt.”

De operatie slaagde gelukkig. “Het is echt een wonder dat het zo goed is gegaan,” zegt ze dankbaar. Inmiddels functioneert Abels slokdarm zoals het hoort en kan hij zich normaal ontwikkelen.

Na de ingreep volgden nog weken van herstel en observatie in het z!ekenhuis. “Je leeft daar in een soort bubbel,” zegt Klaasje. “Je bent alleen maar bezig met zorgen, wachten en hopen.”

Ook Klaasje zelf had het zwaar

Niet alleen Abel had medische zorg nodig. Ook Klaasje moest zelf herstellen van een zware bevalling. Ze verloor veel bloed en had in de dagen daarna meerdere bloedtransfusies nodig.

“Ik was fysiek echt heel zwak,” vertelt ze. “Op zo’n moment zit je met z’n drieën heel diep. Je probeert sterk te zijn voor je kindje, terwijl je zelf ook moet herstellen.”

De combinatie van zorgen om Abel en haar eigen herstel maakte die eerste weken bijzonder intens. “Het waren emotioneel zware dagen, maar ze hebben ons ook heel dicht bij elkaar gebracht.”

Dankbaarheid overheerst

Nu, enkele maanden later, kijkt Klaasje met een warm gevoel terug op die moeilijke start. “Je beseft dan hoe kwetsbaar alles is,” zegt ze. “Maar ook hoe ongelooflijk sterk je kunt zijn, samen.”

Abel doet het inmiddels goed. Hij groeit, lacht en ontwikkelt zich zoals ieder ander baby’tje. “Als ik hem nu zie, kan ik bijna niet geloven hoe spannend het begin was,” zegt Klaasje.

Die ervaring heeft haar dankbaarheid vergroot. “Je leert genieten van de kleine dingen. Een lach, een blik, een moment samen. Dat is nu alles.”

Een nieuw hoofdstuk in haar leven

Voor Klaasje betekent het moederschap ook een nieuw evenwicht tussen werk en privé. Hoewel ze nog altijd actief is in de mediawereld, ligt haar prioriteit nu duidelijk bij haar gezin.

“Ik ben mezelf niet kwijt,” benadrukt ze. “Maar ik ben wel veranderd. En dat voelt goed.”

Ze laat weten dat ze haar carrière bewust combineert met haar rol als moeder, met ruimte voor rust en balans. “Abel komt op de eerste plaats. De rest volgt daarna wel.”

Liefde, veerkracht en toekomst

Het verhaal van Klaasje Meijer en haar zoon Abel is er een van liefde, spanning, kwetsbaarheid en veerkracht. Het laat zien dat zelfs wanneer een droomstart anders verloopt dan gehoopt, er ruimte is voor groei, vertrouwen en dankbaarheid.

“Het is niet altijd makkelijk,” besluit Klaasje. “Maar het is wel het mooiste wat me ooit is overkomen.”

Voor haar en Max begint nu een nieuw hoofdstuk — eentje waarin elke dag draait om hun zoon, en waarin kleine momenten groots voelen.

Lees ook