algemeen
Kathleen Aerts wil nog iets kwijt over Josje Huisman: ‘Dit stond in mijn berichtje’

K3-reünie zorgt voor nostalgie én gemengde gevoelens: waarom Josje Huisman ontbreekt
Dit najaar is het eindelijk zover: een langverwachte reünie van de originele K3-formatie staat op de planning. Karen Damen, Kristel Verbeke en Kathleen Aerts zullen in oktober opnieuw samen op het podium staan en honderdduizenden fans meenemen op een muzikale reis door de tijd. Een bijzonder moment voor wie opgroeide met klassiekers als Heyah Mama, Alle Kleuren en Tele-Romeo. Maar er is ook een opvallende naam die ontbreekt tijdens deze feestelijke reünie: Josje Huisman.
Geen plek voor Josje
Toen het nieuws over de K3-reünie bekend werd gemaakt, reageerde Josje Huisman – die tussen 2009 en 2015 deel uitmaakte van de meidengroep – openhartig via haar Instagram. Ze gaf aan enigszins teleurgesteld te zijn dat ze geen uitnodiging had ontvangen om mee te zingen met haar voormalige collega’s.
In de video op haar sociale media uitte Josje haar gevoelens zonder drama, maar wel zichtbaar geraakt. “Ik had het leuk gevonden om ook een nummertje mee te doen,” zei ze eerlijk. Haar reactie leidde tot veel reacties van fans die zich afvroegen waarom juist zij, als voormalig volwaardig K3-lid, geen rol speelt in de reünie.
Kathleen Aerts reageert
Kathleen Aerts, de originele ‘blonde van K3’ die later werd opgevolgd door Josje, begreep de emoties van haar opvolgster en besloot haar persoonlijk te benaderen. In het Vlaamse weekblad Dag Allemaal vertelt Kathleen: “Ik heb Josje altijd een waardige opvolgster gevonden. Daarom wilde ik haar laten weten dat het zeker niet persoonlijk bedoeld is.”
Volgens Kathleen draait deze reünie vooral om de drie oorspronkelijke leden van K3 die in 1999 met het fenomeen begonnen. “Wij zijn toen samen gestart en hebben jarenlang lief en leed gedeeld,” legt ze uit. “Ik weet niet eens hoe oud Josje toen was. Deze reünie is echt iets van ons drieën. En Studio 100 zag dat ook zo.”
Een bewuste keuze
De reünie is dus niet bedoeld als een samenzijn van alle voormalige K3-leden, maar als een eerbetoon aan het prille begin van de groep. De muzikale show wordt gepresenteerd als een nostalgisch feestje waarin het oorspronkelijke trio centraal staat. Volgens insiders speelt ook het gegeven mee dat Karen, Kristel en Kathleen jarenlang samen op het podium stonden en een sterke band ontwikkelden – zowel op professioneel als persoonlijk vlak.
Voor fans van het eerste uur is het ongetwijfeld een feest van herkenning. Toch zorgt de afwezigheid van Josje bij sommigen ook voor verwarring of zelfs teleurstelling. Zij bracht immers ook zes jaar lang succes met K3 en was een belangrijk gezicht in de tweede generatie van de groep.
Josje’s tijd bij K3
Josje Huisman won in 2009 de talentenjacht K2 zoekt K3 en werd daarmee de vervanger van Kathleen. Samen met Karen en Kristel scoorde ze talloze hits, maakte meerdere albums en films, en trad op in uitverkochte zalen door heel België en Nederland. Voor een hele generatie jonge fans was Josje dé blonde van K3.
Haar periode bij de groep was succesvol, maar kende ook zijn uitdagingen. Na het vertrek van Karen en Kristel in 2015 besloot Josje zich te focussen op een solocarrière. Sindsdien is ze actief als presentatrice, schrijfster en styliste.
Veel begrip bij fans
Op sociale media reageren veel fans met gemengde gevoelens. Sommigen begrijpen de keuze voor een reünie in de originele bezetting, anderen vinden dat Josje op z’n minst één nummer had moeten meezingen. “Ze heeft zoveel betekend voor de groep,” klinkt het vaak. “Ze had er gewoon bij moeten zijn, al was het maar voor een symbolisch moment.”
Tegelijkertijd groeit er ook begrip voor het feit dat de drie oorspronkelijke leden iets wilden vieren dat puur uit hun gezamenlijke beginjaren komt. Hun muzikale avontuur begon meer dan twintig jaar geleden, in een andere tijd, met andere fans en andere verhalen.
Wat brengt de toekomst?
Of Josje alsnog een gastoptreden zal doen tijdens één van de reünieshows, is niet bekend. Studio 100 heeft daar nog geen officiële uitspraken over gedaan. Kathleen benadrukt dat er geen sprake is van onenigheid of uitsluiting. “We hebben allemaal ons eigen pad bewandeld en dat is prima zo,” aldus de zangeres.
Ondertussen kijkt Josje zelf vooral vooruit. Ze werkt aan nieuwe projecten en laat zich niet uit het veld slaan door deze beslissing. In interviews blijft ze positief en professioneel. “Ik heb prachtige herinneringen aan mijn tijd bij K3,” zei ze eerder in een interview. “Dat pakt niemand me ooit nog af.”
Een avond vol nostalgie
De K3-reünie belooft een bijzondere avond te worden voor iedereen die is opgegroeid met het originele trio. De combinatie van vertrouwde muziek, kleurrijke kostuums en jeugdherinneringen maakt deze show tot een unieke belevenis.
Ook al is Josje er dit keer niet bij, haar bijdrage aan de geschiedenis van K3 blijft onbetwist. Voor velen is zij, samen met Karen en Kristel, een belangrijk onderdeel van de K3-muziekgeschiedenis. En wie weet – misschien komt er ooit nog een aparte show waarin álle oud-leden samen op het podium staan.
Tot die tijd is het uitkijken naar een feestelijk moment vol nostalgie, vriendschap en muziek. Een avond waarop drie vrouwen terugblikken op een magisch tijdperk – en hun publiek meenemen naar een tijd waarin alles nog Alle Kleuren had.
