Connect with us

algemeen

Megastoring bij de ABN-AMRO: Niemand kan bij zijn geld

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Slecht nieuws voor klanten van ABN AMRO: de bank kampt momenteel met een ernstige storing, waardoor internetbankieren niet mogelijk is. Zowel de mobiele app als iDEAL en online bankieren liggen plat. De bank heeft nog geen duidelijkheid gegeven over hoe lang de problemen zullen aanhouden.

Storingsproblemen treffen duizenden klanten

Wie nu probeert in te loggen op de ABN AMRO-app of via de website bankzaken wil regelen, krijgt direct een foutmelding te zien:

“U kunt helaas problemen ervaren met het regelen van uw bankzaken via de ABN AMRO app, iDEAL en internetbankieren.”

Dit zorgt voor grote problemen bij klanten. Betalingen kunnen niet worden uitgevoerd, saldo’s zijn niet in te zien en automatische transacties worden mogelijk vertraagd. Vooral mensen die aan de kassa in de supermarkt staan en afhankelijk zijn van digitale betalingen, kunnen hierdoor in de problemen komen.

Duizenden meldingen op Allestoringen.nl

De impact van de storing is enorm. Op de storingswebsite Allestoringen.nl stromen de klachten binnen. Op het moment van schrijven zijn er bijna 6.000 meldingen geregistreerd en het aantal blijft toenemen. De problemen lijken zich niet alleen te beperken tot Nederland, maar raken mogelijk ook internationale betalingen en klanten die in het buitenland gebruik willen maken van hun ABN AMRO-rekening.

Reactie van ABN AMRO

De bank is inmiddels op de hoogte van de situatie en heeft via sociale media laten weten dat er hard wordt gewerkt aan een oplossing. Een exacte tijdsindicatie over wanneer de storing verholpen zal zijn, kan de bank echter nog niet geven.

“We begrijpen dat dit erg vervelend is voor onze klanten en doen ons uiterste best om dit zo snel mogelijk op te lossen,” laat ABN AMRO weten.

Voor klanten die dringend betalingen moeten verrichten, raadt de bank aan om alternatieve betaalmethoden te gebruiken, zoals creditcards of contant geld, indien beschikbaar.

Hoe lang duurt de storing?

Voorlopig blijft het onduidelijk wanneer de systemen van ABN AMRO weer volledig operationeel zullen zijn. Storingen zoals deze kunnen variëren van enkele uren tot een hele dag, afhankelijk van de ernst van het technische probleem.

Klanten wordt aangeraden om de sociale mediakanalen van ABN AMRO en de website van Allestoringen.nl in de gaten te houden voor updates. Zodra er meer informatie beschikbaar is, zal de bank deze delen met het publiek.

Heb jij last van deze storing? Laat het weten in de reacties!

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.