Connect with us

algemeen

Albert Verlinde is helemaal klaar met Angela de Jong: ´Word hier zo moe van´

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Albert Verlinde heeft openlijk zijn ergernis geuit over Angela de Jong, de veelbesproken opiniediva van het AD. Volgens hem is de columnist te kritisch en begint ze te veel in zichzelf te geloven. “Ik word er een beetje moe van,” aldus de showkenner.

Kritiek op EO-programma

In de rubriek In De Wandelgangen haalt Albert uit naar Angela’s recente column over een EO-programma waarin autistische mensen Youp van ’t Hek mochten interviewen. Volgens Albert ging Angela daar te ver in haar oordeel. “Een vriend van mij heeft een autistische zoon die aan dat programma meewerkte. Hij vond het fantastisch. Dan denk ik: wie ben jij om van achter je typemachine gewone mensen zo hard aan te pakken?”

“Ze heeft de wijsheid in pacht”

Albert stoort zich aan de toon van Angela’s columns, die volgens hem steeds scherper en harder worden. “Ze heeft de wijsheid in pacht en dat begint vervelend te worden,” zegt hij. “Het doet me pijn hoe ze soms uithaalt naar gewone mensen die gewoon iets moois proberen te maken.”

Albert Verlinde

Toekomst in de politiek?

Angela overweegt volgens geruchten een overstap naar politieke columns. Dat idee kan Albert wel waarderen. “Misschien houdt dat haar fris. Ze is ontzettend verbaal en weet veel. Wie weet is dat een betere plek voor haar.”

De vraag blijft of Angela de kritiek van Albert serieus zal nemen of naast zich neerlegt.

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.