Connect with us

Actueel

Wow! ‘Uitbraak van een nieuw, bizar virus die toeslaat bij kinderen?!’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

nieuwe-ziekte

Het nieuwe corona vaccine is natuurlijk van belang om de huidige situatie mee onder controle te houden. Maar tevens helpt dit vaccine ook tegen nieuwe corona ziekten die dit jaar werd aangetroffen bij kinderen en jongvolwassenen. 

De MIS-C-ziekte werd ontdekt nadat  sommige kinderen na een coronavirusinfectie ernstige ontstekingsziektes opliepen, met symptomen die aanvankelijk erg leken op de ziekte van Kawasaki.

ziekte-kawasaki-corona

Symptomen

Maar naast de symptomen die de ziekte van kawasaki al geeft geeft deze ziekte nog een aantal andere symptomen zoals, vermoeidheid, koorts, buikpijn, diarree, nekpijn, huiduitslag en vervellingen.

De heer Kuijpers, kinderimmunoloog van het Amsterdam UMC, vertelt dat De MIS-C-ziekte een heftiger ziektebeeld geeft dan de bekende Kawasaki. MIS-C-patiënten werden met enige regelmaat opgenomen op intensivecareafdelingen, waar zij vaak enkele dagen behandeld werden. Daarnaast treft MIS-C niet alleen jonge kinderen, zoals bij Kawasaki, maar ook jongvolwassenen.

Vaccinatiegraad

Er zijn op dit moment zo’n 50 MIS-C-gevallen bekend. Maar naar verwachting gaat dit aantal gauw stijgen, zo vertelt Kuijpers. Maar het goede nieuws is dat naar alle waarschijnlijkheid het corona vaccine ook zal werken tegen deze ziekte. Daarbij benadrukt de kinderimmunoloog dat het tot na medio 2021 gaat duren voor het aantal gevallen écht gaat dalen, omdat dan de vaccinatiegraad hoog genoeg zal zijn.

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.