Connect with us

Actueel

Genderneutrale Efteling bezoeker heel verdrietig: ‘Ik kan niet naar het toilet’

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Een fervent aanhanger van de Efteling heeft een petitie gestart om genderneutrale toiletten te introduceren in het populaire pretpark.

Nijs (18) benadrukt dat het voor genderneutrale individuen soms een uitdagende dag kan zijn.

Ze voelen zich onzeker op het toilet of vermijden drinken gedurende de dag om maar niet te hoeven gaan.

Daarom heeft Nijs de petitie in gang gezet. “Het pretpark is een betoverende plek waar iedereen zich gelukkig zou moeten kunnen voelen.

Over het algemeen is dat ook het geval – het is een prachtig park waar ik, een trans man, bijna wekelijks naartoe ga.”

“Toch vormt er voor transgenders een aanzienlijke hindernis in het park: er zijn geen genderneutrale toiletten beschikbaar, waardoor veel transgenders zich onveilig voelen op het toilet of zelfs gedurende de hele dag geen vocht innemen om maar niet te hoeven gaan.

Ik heb beide situaties zelf meegemaakt en gun ze niemand.”

De transman vervolgt: “We beweren niet dat álle toiletten in het pretpark genderneutraal moeten zijn. We begrijpen de wens voor gescheiden toiletten ook.”

“Desondanks zouden we zeer verheugd zijn als er op zijn minst(!) één locatie met een genderneutraal toilet zou zijn.

Dit zou al een geweldig begin zijn om iedereen zich welkom te laten voelen in de Betoverende Wereld!”

Tegelijkertijd heeft een woordvoerder van het pretpark aangekondigd dat ze een nieuw gebouw gaan oprichten met genderneutrale toiletten.

“Er zullen geen aanduidingen zijn voor mannen of vrouwen, maar voor het type toilet: een urinoir of een toiletpot.

Ook zullen er enkele familietoiletten beschikbaar zijn.”

De woordvoerder benadrukte echter dat de andere toiletten voorlopig niet zullen worden aangepast.

“We hebben geen plannen om de andere toiletten aan te passen,” zo werd gemeld.

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.