algemeen
Deelnemer ‘B&B zoekt lief’ krijgt bakken kritiek over zich heen: “Wat een zeikerd”

‘B&B zoekt lief’-kijkers vallen massaal over Jos: “Laat die dames lekker op vakantie gaan zonder hem”
In het nieuwe seizoen van B&B zoekt lief zorgt deelnemer Jos voor flink wat opschudding bij de kijkers. Zijn manier van omgaan met de vrouwen die bij hem verblijven, roept veel reacties op – en niet in positieve zin.
Een strikte aanpak in Zuid-Afrika
Jos runt een bed & breakfast in het zonnige Zuid-Afrika en ontvangt daar momenteel twee dames die hopen zijn hart te veroveren. Maar het romantische avontuur lijkt voor hen al snel te veranderen in een logistieke uitdaging. Jos blijkt namelijk behoorlijk veeleisend te zijn, vooral wanneer het op huishoudelijke taken aankomt.
Zo is te zien hoe hij tijdens het afwassen nauwgezet instructies geeft en geen enkel detail aan het toeval overlaat. De afwas moet volgens hem op een specifieke manier gebeuren, en dat laat hij duidelijk merken.
Kijkers reageren massaal
Op sociale media wordt er flink gereageerd op het gedrag van Jos. Veel kijkers vinden hem ronduit vermoeiend. “Hij kan beter investeren in een goede afwasmachine,” merkt iemand op. Een ander voegt toe: “Ik was allang vertrokken. Wat een ingewikkelde man.”
Ook op X (voorheen Twitter)
regent het reacties:
“Amai, ik zou snel mijn
koffers pakken.”
“Dat komt ervan als je al
zo lang alleen woont. Dan raak je gewoon aan je eigen ritme en
regels.”
“Hij lijkt niet open te
staan voor verandering. Jammer, want dat is nu net waarom je
meedoet aan dit programma.”
“Laat die Jos gewoon in de kast liggen”
Sommige kijkers nemen het zelfs op voor de dames die bij Jos verblijven. Er wordt gesuggereerd dat zij beter hun eigen plan trekken. “Ga lekker samen op pad, maak er een fijne vakantie van. Laat Jos maar met rust.”
Anderen zijn nog
directer:
“Wat een betweter. Als
hij het allemaal zo goed weet, moet hij het maar zelf
doen.”
“Hij lijkt niet te zoeken
naar liefde, maar naar een assistent.”
De keerzijde van lang alleen zijn
Meerdere kijkers wijzen erop dat Jos’ gedrag mogelijk voortkomt uit het feit dat hij al lange tijd alleen woont en zijn B&B in z’n eentje runt. “Als je jarenlang alles alleen doet, ontwikkel je een bepaalde manier van leven. Maar als je openstaat voor een relatie, hoort daar ook een vorm van flexibiliteit bij,” klinkt het opbouwend.
Toch lijkt het erop dat Jos op dit moment moeite heeft om ruimte te maken voor de vrouwen die speciaal voor hem afreisden naar Zuid-Afrika. En dat is precies waar het bij B&B zoekt lief om draait: elkaar ontmoeten, ontdekken en mogelijk verliefd worden – in een nieuwe omgeving, met ruimte voor verbinding.
Een les voor toekomstige afleveringen?
Met de kritiek op Jos nog vers in het geheugen, hopen kijkers dat de toon in de komende afleveringen wat lichter en luchtiger wordt. Niet alleen voor het kijkplezier, maar vooral voor de dames die hun hart openstellen en zich kwetsbaar opstellen in de hoop op een nieuwe liefde.
Of Jos zijn aanpak nog bijstelt, moet blijken in de volgende aflevering. Eén ding is zeker: de kijkers zullen het op de voet volgen.
