Connect with us

Actueel

Onvrede onder klanten van Albert Heijn door maatregel om contanten niet meer te accepteren!

Avatar foto

Gepubliceerd

op

Vandaag de dag geven steeds meer mensen de voorkeur aan hun pinpas en zien we steeds minder contant geld in omloop.

Dit heeft deels te maken met het feit dat veel winkels terughoudend zijn geworden als het gaat om contante betalingen.

Vooral voor ouderen in ons land kan het vervelend zijn dat veel transacties tegenwoordig digitaal worden uitgevoerd en dat contant geld op veel plaatsen niet meer wordt geaccepteerd.

Aan het einde van deze maand zal de supermarktketen Albert Heijn stoppen met het uitbetalen van koopzegels in contant geld.

Vanaf volgende maand kunnen klanten ervoor kiezen om het gespaarde bedrag op hun rekening bij te schrijven via retourpinnen, of ze kunnen het bedrag laten aftrekken van hun boodschappen.

De koopzegels van Albert Heijn bestaan al sinds 1955, en in 2021 besloot de supermarktketen om te stoppen met de fysieke plakboekjes voor de zegels.

Albert Heijn geeft de voorkeur aan digitaal sparen en de nieuwe uitbetalingsmethode vanwege het gemak en vooral de veiligheid.

Het is opvallend dat steeds meer bedrijven ervoor kiezen om contant geld niet langer te accepteren, zoals het geval is bij Avonturenpark Hellendoorn, waar geen contant geld meer wordt geaccepteerd.

Deze ontwikkelingen en keuzes hebben geleid tot bezorgdheid onder veel mensen. Sommigen vragen zich af of Albert Heijn nu ook bepaalt of zij contant geld in hun portemonnee mogen hebben.

Anderen maken zich zorgen over het feit dat een wettig betaalmiddel steeds vaker wordt geweigerd en dat alles steeds meer digitaal wordt, waardoor er minder contant geld in omloop is.

Sommigen weigeren zelfs te pinnen bij zelfscankassa’s en benadrukken dat deze ontwikkelingen banen kosten.

Natuurlijk zijn er ook voorstanders van de nieuwe aanpak, die het gemak en de veiligheid van digitaal sparen en betalen benadrukken.

Charlotte de Vries (1990) is een ervaren journalist en redactrice met een specialisatie in maatschappelijke trends en digitale cultuur. Na haar studie Communicatiewetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam begon ze haar carrière bij een toonaangevend mediaplatform, waar ze zich verdiepte in de impact van technologie op de samenleving. Met haar scherpe analytische blik en talent voor storytelling groeide ze uit tot een invloedrijke stem in de journalistiek. Charlotte heeft gewerkt voor diverse nationale en internationale nieuwsmedia en is een vaste columnist bij meerdere opiniebladen. Haar focus ligt op sociale media, online desinformatie en de invloed van AI op journalistiek. Sinds 2024 is Charlotte een belangrijke kracht binnen ons redactieteam. Ze staat bekend om haar diepgravende achtergrondverhalen en scherpe interviews met experts. Naast haar werk als journalist geeft ze lezingen over digitale ethiek en mediageletterdheid. In haar vrije tijd is Charlotte een liefhebber van literatuur en stedentrips. Ze gelooft in de kracht van onafhankelijke journalistiek en zet zich in om complexe onderwerpen toegankelijk te maken voor een breed publiek.